Faik Sipahioğlu

Reklam Kreatiflerinde Dikkat Edilmesi Gereken 6 Şey

Reklam verenler, hedef kitlelerine ulaşabilmek için reklam görsellerine özen göstermelidirler.

Çünkü dikkat çekici, ilgi çekici ve akılda kalıcı görseller, potansiyel müşterilerin dikkatini çekerek, ürün veya hizmetlerinin fark edilmesini sağlar.

 

Ayrıca, doğru bir şekilde tasarlanmış bir reklam görseli, reklamın amacını ve mesajını açık bir şekilde ileterek, marka imajının olumlu yönde etkilenmesine katkı sağlar. İyi bir reklam görseli, potansiyel müşterilerin markayı hatırlamasına, marka sadakati geliştirmesine ve sonuç olarak satışların artmasına yardımcı olabilir.

Mobil için Tasarlayın

Reklam kreatiflerinde öncelikle dikkat edilmesi gereken mobil için tasarlanmasıdır. Reklam performansını etkileyen en önemli etkenlerden biri de kreatiflerin reklam dinamiklerine uygun olarak kullanılmaktadır.

Sessiz Oynatıma göre Tasarlayın

Günlük telefon kullanımında kullanıcılar cihazlarını sessizde kullandığı durumlarda bile;

 

  • Reklamınızla temas ettiği anda mesajınızın anlaşılabilir olmalıdır.
  • Reklamınız sesten bağımsız kendisini ifade edebiliyor olmalıdır.
  • Ya da alt yazı ile desteklenmesi gerekmektedir.
Görsel Etki Oluşturun

Reklamın en önemli unsuru görseliniz.

Karmaşık anlaşılması zor tasarımlardan kaçının.

Ürünü görselin odak noktası olarak gösterin. Arkaplan ile renk kontrastı oluşturun.

Markayı öne Çıkarın

Yapılan her çalışma marka içindir. Reklam brief inden itibaren markanın reklamın neresinde konumlanacağı, mesajla beraber kullanımı hakkında çalışmalar yapın.

 

Net bir Mesaj Kullanın

Bir reklam birden fazla mesaj vermemelidir. Zihinde kalıcı ve anlaşılır olması için reklamın amacı, vereceği mesaj önceden belirlenmeli net olmalı ve reklamda kullanıcıya geçecek şekilde hazırlanmalıdır.

Eylem Odaklı Olun...

Markanıza uygun, Mobil öncelikli, Harika bir görsel hazırladınız. Vermek istediğiniz mesajı yerleştirdiniz. Şimdi emeklerinizin karşılığını alma vakti. Kullanıcıyı yönlendirin. Yapılmasını amaçladığınız dönüşüme odaklanın Kaydol , Satın al , Mesaj Gönder…..

Sonuç olarak, reklam verenlerin reklam görsellerine özen göstermeleri, markalarının başarısı için oldukça önemlidir. Dikkat çekici, ilgi çekici ve akılda kalıcı görseller, hedef kitleleriyle etkili bir iletişim kurmalarına yardımcı olur. Doğru bir şekilde tasarlanmış bir reklam görseli, markanın imajını olumlu yönde etkileyerek müşteri sadakati ve satışları artırabilir.

Bu nedenle, reklam verenlerin reklam görsellerine yatırım yapmaları ve profesyonel bir şekilde tasarlatmaları, uzun vadede başarılı bir marka olmak için gereklidir.